In thoughts

Praca nad sobą to jedyna pewna robota w życiu

Najbardziej ograniczające w moim życiu było czekanie na kogoś, kto mnie dopełni. Nie będę szukać potwierdzenia wartości w oczach mężczyzn. Nikt nie urodził się po to aby nadać memu życiu sens. Tylko ja mogę to zrobić.
Usłyszeliście może kiedyś słowa beze mnie nie dasz rady, ten pomysł jest beznadziejny, Ty się nie nadajesz ? Powiedziałeś sobie kiedyś jeeny... ale moje życie jest bez sensu! ? Znasz to uczucie czekania na to coś? Coś fajnego, ekscytującego, niebanalnego? Pewnie choć raz czekałeś na potwierdzenie swojej własnej wartości. Coś w stylu trzy razy tak -przechodzisz dalej czy trzy razy nie -odpadasz. Mówiąc jestem taka brzydka, czekałaś aż ktoś obok Cię doceni i zaprzeczy. Coo, Ty brzydka? Proszę Cię, dziewczyno! Niestety, to puste koło. Niestety, nie każdy człowiek jest tak empatyczny. Niestety, to wszystko jest, ale na krótką metę. Miło jest usłyszeć coś miłego, miło kiedy ktoś stara się podbudować Twoje przekonanie do siebie, ale będziesz potrzebować więcej i więcej. A nikt nie da Ci tyle pewności siebie, odwagi oraz własnych wartości jak Ty sam. To Ty nadajesz życiu smaku. Najbardziej ograniczające w życiu jest czekanie. Każdy zbyt długi postój niesie w dół. Nie pniesz się ku górze. Praktycznie też się nie cofasz, jednak czy na pewno? Gdybyś kiedyś miała los na loterii i wybór własna wartość czy dopełnienie osobowości, co byś wybrała? 


Wartość zostanie, dopełnienie... cóż, to tylko dopełnienie. Jednak nie ma takiej loterii i nic w życiu ponoć nie ma za darmo. Ponoć! Bo często w to wątpię. Jak więc wyhodować w sobie tą wartość? Jak mieć zdrowe ego i być przy tym na sto procent sobą? Odpowiedź jest banalna. Wystarczy żyć, a nie egzystować. Gwarantuję Ci, że kiedy zaczniesz rozwijać swoje pasje, czuć się w tym doskonale, witać każdy dzień swobodnie i cieszyć się z deszczu czy płakać w słoneczny dzień, po prostu wtedy, kiedy będzie Ci to potrzebne a nie kiedy wypada, zyskasz sens. Sens zyskasz, kiedy powiesz fałszywym znajomym krótkie arrivederci, kiedy będziesz rozwijać się w tym, w czym jesteś dobry i co sprawia Ci przyjemność. Sens znajdziesz w Bogu, o ile w niego wierzysz, a nawet jeśli nie... Próba Cię nie zabije, a próby warto podejmować. Warto próbować czegoś, czego wcześniej nie miałeś okazji spróbować. Sens znajdziesz w książkach, w łykaniu wiedzy. Sens dostrzeżesz w małych gestach, które dla kogoś będą niczym Mount Everest. Sens może znajdziesz w pomocy innym. Nie wiem, kim jesteś, Ty który czytasz to teraz. Nie wiem, czego pragniesz i do czego dążysz, ale wiem, że jeśli będziesz już wiedział, czego wymagasz od życia, poradzę Ci, byś zaczął wymagać to od siebie. Wszystko od czegoś się musiało zacząć. Tak było, jest i będzie. Wszystko ma swój start, lepszy bądź gorszy. Ten start tylko Ty możesz sobie stworzyć i tylko Ty możesz sobie gwizdnąć na znak, że to już, że wyścig się rozpoczął. Nie raz się potkniesz, nie raz spotkasz ludzi, których nie powinieneś, nie raz popełnisz błąd, zbłądzisz, rzucisz w kogoś słowem i się pomylisz. Ale sens możesz nadać tylko poprzez działanie. I wtedy, poprzez własne małe czy z czasem duże sukcesy, cele, działania, zaakceptowanie siebie, zyskasz wartość własnej osoby. Nie po to rodzą się inni, by wygodnie podrzucać Ci prezent wartości, sensu. To Ty jesteś swoim własnym Świętym Mikołajem. Tylko Ty możesz to sobie podarować. I to będzie jeden z lepszych prezentów, jakie sobie w życiu podarujesz. 
Praca nad sobą to jedyna pewna robota w życiu. Gotowy? Czas... Start!

Related Articles

3 komentarzy:

 1. Bardzo motywujący wpis.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy12:47 PM

  Musimy uwierzyć we własną siłę i wtedy...wszystko możemy osiągnąć. Ciekawy i interesujący temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy12:55 PM

  Trzeba uwierzyć we własną siłę, a wtedy...możemy wiele osiągnąć.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...