In thoughts

W pewnych sytuacjach trudno jest nawet samego siebie przeskoczyć


Bez względu na to, jak bardzo gruboskórni staramy się być, są tu miliony zakończeń nerwowych, otwartych i osłoniętych, czujących zdecydowanie za wiele. I chociaż robimy, co możemy, by uniknąć bólu, czasem nie da się przed nim uchronić. Czasami to jedyne, co pozostało… po prostu czuć.

Jestem człowiekiem. Fenomenu nie odkryłam. Zgodnie z wszelkimi prawami natury mam rozum, a za nim kryją się uczucia. Nieufne, ale ostrożne. Jestem wrażliwcem. I lubię się kamuflować. Cenię prywatność, swój czas, swoje cztery kąty, swój sweter oraz kubek, "swoje" wszystko. Czyni mnie to indywidualistką, którą tak naprawdę stałam się, kiedy to nauczyłam się sama chwytać za łyżkę nie wylewając z niej tego, co się w niej znajdowało. Indywidualista bywa cholernie męczący, a wrażliwiec jest jak antena -zbiera wszelkie emocje. Kumuluje je, przechowuje w specjalnej skrzyni. Jedno po drugim. Sytuacje się nawarstwiają, a skrzynka ledwie daje radę się zamknąć. I w końcu się nie domyka... Czasem pęka. Wrażliwiec to też człowiek. Każde zawirowanie emocjonalne jest coś na zasadzie dziecinnego auć. Słowa „Nie przejmuj się”, „To nie koniec świata” są całkiem dobrymi radami, problem w tym, że... Często są dla wrażliwca trudne do zrealizowania z powodu naszej wewnętrznej konstytucji i doświadczeń, które ukształtowały. Wiecie... W pewnych sytuacjach trudno jest nawet samego siebie przeskoczyć. Oprócz postrzegania świata jako brutalnego miejsca, jaki wam na razie ukazałam, warto dopowiedzieć, że jest druga strona medalu. Nie wszyscy tacy są, a wrażliwiec to nie pesymista. Wrażliwość i delikatność są pięknymi cechami, w pełni humanitarnymi i często niedocenianymi, niekiedy wykorzystywanymi. Mimo wszystko, gruba skóra i odporne serce są nam potrzebne. Innym przydałaby się zaś cierpliwość.

Related Articles

1 komentarzy:

  1. mam wrażenie jakbym czytała o sobie z ostatnich dni. Pięknie ujęłaś to co siedzi mi w głowie, ja bym tak nie potrafiła :) :*

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...