In life

Świąteczna gorączka i inne uroczyste zagadnienia

Świąteczna gorączka trwa w najlepsze. Spaceruję po ulicach swojego miasta i widzę ludzi w pośpiechu. Na ulicach tworzą się korki, a w sklepach kolejki. Brakuje mi czerwonej papryki, która została szybko wykupiona. Robimy zakupy, razem z mamą dbamy o to, by niczego nie zabrakło. Kapusta kiszona i grzyby na pierogi, buraki na barszcz, makarony na sałatki, różne warzywa, słodkie mandarynki -które kojarzą się naszym rodzicom z urokliwymi świętami, soczyste pomarańcze oraz karp, który jest zimny jak lód. Biedak już nie popływa, bo czeka na kucharza w zamrażalce. Śpieszymy się, wpychamy w kolejki, denerwujemy się na osobę, która wykupiła ostatnią sztukę czerwonej papryki (tak!), szukamy prezentów idealnych dla osób najbliższych naszemu sercu. Robimy to wszystko z dobrymi intencjami, ale często zapominamy o szlachetnych manierach, wartościowych słowach i wspaniałomyślnych czynach. Święta powinny być nie tylko czasem prezentów i smacznego jedzenia, ale przede wszystkim czasem głębokich rozmyślań, przebaczenia i zapomnienia tego, co złe i przykre. To chwila rodzinna, którą należy uważać za cenną. Wspólne gotowanie, pieczenie tych smakołyków i podjadanie kremu -to jedne z najprzyjemniejszych czynności! Połamanie się opłatkiem z życzeniami wszystkiego, co najlepsze, pomyślności i sukcesów na każdej drodze życia. Tak... Święta to coś więcej niż zamrożony, pretekst do posprzątania mieszkania czy prezent. Bo święta Bożego Narodzenia to czas ciepła, wsparcia i miłości dla bliźnich.


Wesołych świąt!

Related Articles

8 komentarzy:

 1. Anonimowy4:26 PM

  Hej, szukam prostej czarnej obcisłej sukienki takiej na dłuższy rękawek, polecisz coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Zarze widziałam coś ostatnio:) A jak nie, to może luknij na Zalando.

   Usuń
 2. Super to napisałaś! Uderzyłaś w sedno i cała prawda wyszła na jaw... to niestety smutne, że dla niektórych święta to tylko prezenty i dobre jedzenie. Nie powinno tak być :3 Boże Narodzenie to przede wszystkim czas spędzony z rodziną, czas zapomnienia krzywd, czas przebaczenia, czas miłości - nie komercji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym pośpiechu coraz więcej osób zapomina o tym co jest najważniejsze w święta... Dla mnie najlepsze jest przygotowywanie potraw wspólnie z mamą, a później spędzanie czasu z najbliższymi :)

  Wesołych Świąt! ;D
  http://tittadiary.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. ja dzisiaj w całym mieście nie mogłam dostać wafla :o (ale Kaufland uratował życie!), natomiast moi rodzice nigdzie nie dostali karpia i kupili rybę, która jest prawdopodobnie podobna do karpia^^ tak ten Pan powiedział :)
  Wesołych Świąt! :) :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Wesołych Świąt ! ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest właśnie tak jak mówisz. Święta to zdecydowanie coś więcej :)

  http://p-ann.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...